Vitráž

Vitráž  je spájanie rôznofarebných skiel vitrážovými technikami   a kvalitnou ideovou a remeselnou zručnosťou sa vytvorí plnohodnotné dielo.

Prvé  známe  vitráže  vznikali  v  13. storočí     (  kostoly, pánske sídla    a pod…), kedy sa na výrobu vitráže používala technika spájania olovom.Vitráž ako starú známu techniku oživil koncom 19. a začiatkom 20 stor.  američan Louis Comfort Tiffany, ktorý vo výrobe vitráží urobil prelom, pričom nahradil ťažké a na výrobu pomerne náročné olovo jemným lachšie spracovateľným cínom s ktorým  dosiahol a dosahuje krajšieho  no  prakticky  rovnakého  efektu   vitráže  a  umožňuje  vitráži   prejsť  aj  do iných odvetví  ako  je  napr.  šperkárstvo,  architektúra  a pod… Práve preto je vitráž atraktívnou a stále vyhľadávanou technikou.

Vitráž v súčastnosti zažíva znovuzrodenie, pretože jej využitie má mnoho podôb a v spolupráci s inými sklárskymi technikami má vitráž stále čo povedať. Vitráž už dávno nie je iba technikou, ktorá sa využíva v kostoloch na zasklievanie okien, je to aj  technika,  ktorá  oslovila  mnohých,  dizajnérov  a sklárov.  Vitráž sa môže objavovať okrem kostolov aj v domácnostiach, súkromných priestoroch, galériách… či už v podobe rôznych priečok, výplni vo dverách, oknách, alebo úžitkových predmetov ako sú šperky až po výtvarné predmety … Technika Tiffany vitráže je pomerne náročná na čas a preto bude vitráž vždy známkou určitého luxusu  a ľudského  umu  spojeného        s citom pre prácu so sklom.

navrh a vyroba vitraze, vitráž na mieru, výroba umeleckej vitráže, vitráž do interiéru, interiérová vitráž, vitrážové výrobky, vitráž do kostola, kostolná vitráž, výroba vitráže do kostolov, vitráž do chrámov, vitrážové sklené predmety, vitráž pre cirkev, cirkevná vitráž, vitrážne steny, steny z vitráže, predelove steny vitráž, vitrážové okná, návrh a dizajn vitráže, dizajn vitrazovych okien, unikatne vitrazne vyrobky,